Zaznacz stronę

Potencja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Potencja jest zdolnością do odbycia stosunku seksualnego. Brak potencji, czyli erekcji może skutkować niemożliwością odbycia stosunku, co oznaczałoby brak możliwości zapłodnienia a tym samym poczęcia dziecka. Potencja jest nie tylko ważna dla poczęcia dziecka, ale także dla przyjemności każdego człowieka. W przypadku braku potencji najlepiej w pierwszej kolejności zgłosić się do odpowiednich specjalistów, którzy pomogą rozwiązać tego typu problem.

Czynniki biologiczne braku erekcji?

Do czynników biologicznych braku erekcji można przede wszystkim zaliczyć różnego rodzaju chorób. Mogą być to zarówno jednorazowe dolegliwości, ale także wiele przewlekłych chorób. Do chorób, które mają wpływ na brak erekcji można zaliczyć między innymi cukrzycę, problemy z nerkami, czy też gruczołem krokowym. Ogromny wpływ na brak erekcji może być stosowanie wszelkiego rodzaju używek jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Występowanie problemów z erekcją może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Czynniki psychiczne braku erekcji?

Kolejną grupą czynników powodujących brak erekcji są czynniki psychologiczne. Wiele mężczyzn uważa, że nie zaspokoi swojej partnerki w łóżku, co przyczynia się do braku pewności siebie, a tym samym może nie dojść u mężczyzny do wzwodu. Do czynników tego typu można zaliczyć także różnego rodzaju zaburzenia osobowościowe, różnego rodzaju lęki, fobie i wiele innego rodzaju czynników. W przypadku, kiedy brak erekcji spowodowany jest czynnikami natury psychicznej warto zgłosić się do seksuologa.