Zaznacz stronę

Potencja to zdolność do odbycia stosunku seksualnego. Potencja powiązana jest z erekcją. Erekcja to nic innego jak usztywnienie członka w wyniku podniecenia u mężczyzny. Brak erekcji jest częstym problemem u mężczyzn, dlatego bardzo ważne jest by w przypadku tego typu problemu zgłosić się jak najszybciej do specjalisty. Potencja jest ważna ze względu na to, że bez niej może nie dojść do odbycia stosunku, a tym samym istnieją problemy z poczęciem potomstwa. Warto zatem zadbać i jak najszybciej rozwiązać problem z brakiem erekcji.

Brak erekcji u mężczyzną konsekwencją różnych czynników

Brak erekcji u mężczyzny spowodowany jest bardzo wieloma czynnikami. Do jednych z nich można zaliczyć różnego rodzaju choroby. Brak erekcji może być objawem bardzo wielu chorób przewlekłych, a także chorób wenerycznych. Do czynników, które mogą mieć wpływ na brak erekcji można także zaliczyć między innymi problemy natury psychologicznej, które należy rozwiązywać u seksuologa. Czynnikiem, który może mieć wpływ na brak erekcji jest także prowadzenie niezdrowego trybu życia.

Skuteczne leki na brak erekcji

Problemy z erekcją najłatwiej rozwiązać stosując różnego rodzaju leki na potencję. Najczęściej stosowanym lekiem jest viagra, która stosowana jest nie tylko przez starszych, ale także młodych mężczyzn posiadających problem z erekcją. Leki na potencję posiadają bardzo wysoką skuteczność, dlatego warto je stosować w przypadku tego typu zaburzeń Jednak warto wcześniej skonsultować przyjmowanie tego typu leków z lekarzem, ponieważ istnieje wiele przeciwskazań oraz skutków ubocznych podczas ich stosowania.